Organizátoři

Kdo demonstraci “Česká republika na 1. místě!” svolává a organizuje?

Demonstraci “Česká republika na 1. místě!” svolávají všichni společně. Občané, organizace a politické strany – všichni, kteří chtějí nesouhlasí se současnou politikou České republiky a kteří chtějí změnu politického kurzu. Oficiálním svolavatelem je občan Ladislav Vrabel, organizátory Jiří Havel a Ladislav Vrabel, politicky nezařazení občané.

Co je cílem demonstrace?

Vidíme, že není možné se vyhnout problémům, do kterých nás současná vláda již zatáhla, ale chceme co nejrychleji zmírnit dopady a především se soustředit na co nejrychlejší nápravu škod a otočení politického směru, viz. Národní plán obnovy.

Demonstrace Česká republika na 1. místě! spojuje všechny organizace, strany i aktivisty napříč politickým spektrem, jimž záleží na budoucím směřování České republiky směrem k ekonomické stabilitě, k politické nezávislosti a k míru.

Jsme jako spolujezdec ve voze, jehož řidič se řítí k ostré zatáčce, ale přesto neustále přidává plyn. Je těžké si připustit, že už teď jsme v situaci, kdy můžeme ovlivnit pouze délku brzdné dráhy, nikoliv jistotu nárazu jako takového. K němu bohužel na podzim dojde. Buď se nám podaří přesvědčit řidiče, aby sundal nohu z plynu a dupl na brzdu (což je nepravděpodobné), nebo budeme muset udělat všechno pro získání kontroly nad vozidlem, abychom měli možnost náraz zpomalit a tím minimalizovat škody a zachránit co se dá. Zároveň už teď dáváme dohromady tým mechaniků, kteří nás vůz co nejrychleji opraví, abychom mohli opět klidně žít a společně hledáme lepší, rovnější cesty a spolehlivého řidiče.